SZC logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum

OM kód: 203058/012 | 1191 Budapest, Kossuth tér 12.

Intézmény logo

BMSZC Trefort Ágoston Két Tanítási Nyelvű Technikum

HírekKözérdekű adatokNaptárKRÉTA
Széchenyi 2020

Közösségi szolgálat

Közösségi szolgálat

Fontos tudnivalók

A közösségi szolgálattal kapcsolatos kérdésekkel az iskola titkárát, Alberti Juditot keressék!

E-mail: titkarsag@trefortszki.hu

 

Adminisztráció menete:

  1. Ha nincs szerződés az iskola és a befogadó szervezet között, akkor megállapodást kell kötni (formanyomtatvány a lap alján). A megállapodást 2 eredeti példányban, kitöltve, a befogadó szervezet által aláírva és lepecsételve, valamint a tanuló közösségi szolgálati naplóját a közösségi szolgálat megkezdése előtt a Titkárságon kell leadni, ahol elvégzik a szükséges adminisztrációt a közösségi szolgálat elvégzéséhez.
    Ha van már szerződése az iskolának a befogadó szervezettel, akkor a "kiskönyv" 2. oldalán található Jelentkezési lap titkársági kitöltése elegendő.
  2. A Titkárságról visszakapott "kiskönyvvel" a tanuló megkezdheti a közösségi szolgálatot. (Több részletben is elvégezhető.)
  3. Az elvégzett munkát a befogadó szervezet a "kiskönyvben" adminisztrálja: minden bejegyzéshez kerüljön dátum, pecsét, aláírás. Ezek nélkül érvénytelen a bejegyzés!
  4. A "kiskönyvet" a Titkárságra leadva az elvégzett közösségi szolgálati órák a Krétában is iktatásra kerülnek.
  5. A tanuló visszakapja a "kiskönyvet": az elvégzett órák adminisztrálása megtörtént.

 

A szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet közösségi szolgálattal kapcsolatos rendelkezései:

107. §
(1) A technikumban az érettségi vizsga megkezdésének feltétele legalább ötven óra közösségi szolgálat teljesítése.
(2) A szakképző intézmény feladata és az igazgató felelőssége a tanuló választása alapján a közösségi szolgálat megszervezése és annak teljesítésére időkeret biztosítása. Az osztályfőnök vagy az ezzel a feladattal megbízott oktató a tanuló előmenetelét rögzítő dokumentumokban az iratkezelési szabályok megtartásával nyilvántartja és folyamatosan vezeti a közösségi szolgálattal összefüggő egyéni vagy csoportos tevékenységet.
(3) A közösségi szolgálat keretei között
         a) az egészségügyi,
         b) a szociális és karitatív,
         c) az oktatási,
         d) a kulturális és közösségi,
         e) a környezet- és természetvédelemi,
         f) a katasztrófavédelmi,
         g) a rendvédelmi szerveknél bűn- és balesetmegelőzési területen folytatható tevékenység.
(4) A közösségi szolgálat a szakképző intézményben meghatározott munkaköri feladatok ellátására nem irányulhat.
(5) A tanulót fogadó szervezetnek a (3) bekezdés a) és g) pontjában meghatározott tevékenységi területen minden esetben, a (3) bekezdés b) pontjában meghatározott esetekben szükség szerint mentort kell biztosítania. A közösségi szolgálatot koordináló oktató az ötven órán belül – szükség szerint a mentorral közösen – legfeljebb ötórás felkészítő, majd legfeljebb ötórás záró foglalkozást tart.
(6) A közösségi szolgálat teljesítése keretében egy órán hatvan perc közösségi szolgálati időt kell érteni azzal, hogy a helyszínre utazás és a helyszínről hazautazás ideje nem számítható be a teljesítésbe.
(7) A közösségi szolgálat során a tanuló naplót köteles vezetni, amelyben rögzíti, hogy mikor, hol, milyen időkeretben és milyen tevékenységet folytatott.
(8) A közösségi szolgálat dokumentálásának kötelező elemeként
      a) a tanulónak közösségi szolgálati jelentkezési lapot kell kitöltenie, amely tartalmazza a közösségi szolgálatra való jelentkezés tényét, a megvalósítás tervezett helyét és idejét, valamint a kiskorú tanuló törvényes képviselőjének egyetértő nyilatkozatát,
      b) a naplóban és a törzslapon a kijelölt oktatónak dokumentálnia kell a közösségi szolgálat teljesítését,
    c) a szakképző intézmény a közösségi szolgálat teljesítéséről a tanulói jogviszony tanév közbeni megszűnésekor igazolást állít ki két példányban, amelyből egy példány a tanulónál, egy pedig a szakképző intézménynél marad,
      d) a szakképző intézmény a közösségi szolgálattal kapcsolatos dokumentumok kezelését az iratkezelési szabályzatában rögzíti,
    e) a szakképző intézményen kívüli külső szervezet és közreműködő mentor bevonásakor a szakképző intézmény és a felek együttműködéséről megállapodást kell kötni, amelynek tartalmaznia kell a megállapodást aláíró felek adatain és vállalt kötelezettségein túl a foglalkoztatás időtartamát, a végzett tevékenységeket, a mentor nevét és feladatkörét.

    Együttműködési megállapodás

Letöltés

Partnereink

SZC logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum


BMSZC Trefort Ágoston Két Tanítási Nyelvű Technikum

1191 Budapest, Kossuth tér 12.

Telefon: +36705020772

E-mail: titkarsag@trefortszki.hu

OM azonosító: 203058/012


2024BMSZC Trefort Ágoston Két Tanítási Nyelvű Technikum